19 kwietnia 2016 roku w Sali Rady Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki odbyła się uroczysta Gala podsumowująca pilotażowy projekt dydaktyczny IKRa (Interdyscyplinarne Kreatywne RozwiązaniA). Projekt ten jest nowością w ofercie dydaktycznej politechniki, którego zadaniem jest stworzenie możliwości studentom pracy w interdyscyplinarnej, międzywadziałowej grupie nad rzeczywistymi projektami. IKRa byłą prowadzona od października 2016 roku.

Źródło: Wiadomości uczelniane ....

W dniu 27 kwietnia (czwartek) 2017r.. o godz. 9.15, w budynku P3 w sali 109 odbędzie się seminarium w Instytucie Informatyki. Prelegentem na seminarium będzie pani mgr inż. Nataliia Kashpruk doktorantka na naszym Wydziale. Tematyka wystąpienia związana jest z przygotowywaną pracą doktorską w dyscyplinie Automatyka i Robotyka na temat: "Badania porównawcze modeli statystycznych i obliczeń miękkich dla identyfikacji ciągów czasowych i prognoz". Promotorem w przewodzie jest Pani prof. dr hab. inż. Anna Walaszek-Babiszewska.

W dniu 24 kwietnia 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 11.00 w auli Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii (P9a-25) odbędzie się III edycja Wiosennego Seminarium Technicznego organizowanego przez Instytut Systemów Napędowych i Robotyki.

W seminarium będą uczestniczyć przedstawiciele kilku firm tj.: Balluff, B&R, ZAP, PRO-VENT.

Spotkanie to kierowane jest do wszystkich studentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, a szczególnie do studentów kierunków Automatyka i Robotyka oraz Elektrotechnika, a także do studentów Wydziału Mechanicznego kierunku Mechatronika.

Przewidywany czas trwania seminarium 2 godz.

 

The Industrial Internet Quest
Become an Edison Pioneer, start building the IIoT’s future.

 

Uwaga ! Ruszył międzynarodowy konkurs programistyczny IIoT (Industrial Internet of Thinks) dla studentów informatyki, elektrotechniki, automatyki i robotyki oraz elektroniki przemysłowej. Konkurs jest organizowany przez General Electric i IEEE Region 8, w oparciu o platformę PREDIX, a łączna pula nagród to aż 30.000 Euro.
Zachęcamy do tworzenia interdyscyplinarnych drużyn i udziału w tym prestiżowym konkursie !
Zapisy trwają do 17 kwietnia 2017.

 

Więcej informacji  na stronie konkursu: http://iiotquest.bemyapp.com/

Ważna informacja: Warunkiem udziału w konkursie jest przynależność przynajmniej jednej osoby (studenta) z drużyny do organizacji IEEE - Institute of Electrical and Electronics Engineers.
Informacji na temat członkostwa w IEEE udziela dr hab. inż. Andrzej Waindok, prof. PO (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

W dniu 03 czerwca 2017r. odbędzie się rozdanie dyplomów uzyskanych w ostatnim czasie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Uwaga! Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę!  Więcej informacji wkrótce.