Prorektor ds. studenckich i inwestycji prof. dr hab. Krzysztof Malik

na wniosek Samorządu Studenckiego ogłasza

w dniu 16 czerwca (piątek) br. dzień rektorski!

Już w czwartek 8 czerwca 2017 roku będzie kolejna edycja Konferencji Studenckiej Dni IT – w tym roku składa się aż z dwóch ciekawych wydarzeń: czwartkowej konferencji PiastConf 2017 oraz 2 Opolskiego Maratonu Programowania Piastcode 2017, który rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu i potrwa aż do soboty 10 czerwca do godziny 18:00!

Źródło: Wiadomości uczelniane ....

Zbliża się druga edycja programistycznego konkursu, w którym pasjonaci IT będą mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz zmierzyć się z brakiem snu. Programiści i graficy w zespołach 3-4 osobowych będą rywalizować w konkursie na najlepiej zaprojektowaną aplikację, która zostanie stworzona w ciągu 24 godzin. Zwycięski projekt wybiorą specjaliści z branży IT. Jak podkreślają organizatorzy, nie jest potrzebne doświadczenie, ale niewątpliwie niezbędna jest umiejętność tworzenia oprogramowania.

Źródło: radio.opole.pl

W dniu 12.06.2017 (poniedziałek) w godzinach 11.00 – 14.00 odbędzie się seminarium TEK OPEN DAY. Seminarium jest organizowane przez Instytut Automatyki Politechniki Opolskiej oraz firmę TESPOL sp. z o. o. – dystrybutora firmy Tektronix. Seminarium odbędzie się w sali 109 (budynek P3). Celem seminarium jest prezentacja nowoczesnej aparatury kontrolno - pomiarowej firmy Tektronix, Keithley oraz Dewetron. Podczas seminarium bedą omawiane następujące tematy:

  • Wykorzystanie zródeł mierzących, analizatorów impedancji oraz wektorowych analizatorów sieciowych do badań materiałowych,
  • Analiza spektralna z wykorzystaniem nowoczesnych analizatorów widma firmy Tektronix,
  • Analiza jakosci energii z wykorzystaniem nowoczesnych systemów synchronicznej rejestracji danych firmy DEWETRON,
  • Wykorzystanie nowoczesnych oscyloskopów cyfrowych Tektronix do rejestracji i analizy złożonych sygnałów.