Zapraszamy na pierwszy w regionie maraton projektowania, podczas którego uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowanie (software) jak i platformę sprzętową (hardware). W trakcie kilkudziesięciu godzin zmagań, 3 – 4 osobowe drużyny, stworzą prototypy urządzeń, których działanie będzie rozwiązaniem zdefiniowanego wcześniej zadania – spójnego z ideą Przemysłu 4.0. oraz obejmującego obszary elektroniki, automatyki, mechatroniki i informatyki. Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody: vouchery o łącznej kwocie 10 000 PLN, zagraniczny wyjazd do Norymbergii na SPS IPC Drives 2019 oraz propozycje płatnych staży lub praktyk.

W ramach przygotowań do hackathonu organizowane jest jeszcze wydarzenie towarzyszące ifm WarmUp! . Jest to dwudniowa „rozgrzewka” , której celem jest przygotowanie studentów do udziału w maratonie projektowania. Uczestnicy będą brali udział w wykładach i darmowym szkoleniu z programowania mikrokontrolerów STM32. Rejestracja na ifm WarmUp! jest już otwarta.

fm Hackathon 2019 odbędzie się w dniach 15 – 16 listopada, w siedzibie firmy ifm ecolink Sp. z o.o. w Opolu, przy ul. Północnej 6. Natomiast ifm WarmUp! będzie miał miejsce już 25 – 26 października w Parku Naukowo – Technologicznym w Opolu i Politechnice Opolskiej. Rejestracja oraz wszelkie informacje dotyczące obu wydarzeń dostępne są na stronie: http://www.ifm-hackathon.pl/. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Politechnika Opolska.