Dwusemestralne studia podyplomowe adresowane do absolwentów wyższych uczelni, pragnących pogłębić bądź zdobyć umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną z zakresu informatyki śledczej, bezpieczeństwa informacji, testów penetracyjnych oraz narzędzi i metod pracy operacyjnej. Starannie dobrana tematyka zajęć oraz najlepsi specjaliści z całego kraju umożliwią zdobycie nie tylko teorii, ale i praktyki w zakresie zarówno bezpieczeństwa informacji/systemów/sieci, jak również wyszukiwania informacji, uzyskiwania dostępu do informacji oraz odzyskiwania danych/informacji. Zamiast akademickich przedmiotów związanych z informatyką bądź bezpieczeństwem uczestnicy studiów spotkają wysoko wyspecjalizowane przedmioty, takie jak m.in. Biały Wywiad, Techniki Pozyskiwania Danych, Wyciek Danych i inne. Na wykładach i laboratoriach będzie możliwość praktycznego zapoznania się z możliwościami i obsługą narzędzi sprzętowych i programowych informatyki śledczej. Wszystkie laboratoria będą prowadzone we własnych laboratoriach Politechniki Opolskiej, natomiast wykłady będą prowadzane częściowo zdalnie, zmniejszając liczbę zjazdów kontaktowych w Opolu.

 

Wymagania: dyplom ukończenia studiów (studia zawodowe lub studia magisterskie)

Warunki rekrutacji: zgłoszenia do 29 listopada 2019 r. 

Ilość miejsc: 15*2 (minimalna liczba słuchaczy: 15)

Cykl kształcenia: 2 semestry

Data rozpoczęcia: 09.01.2020 r.

Terminy zajęć: do 8 zjazdów kontaktowych w semestrze, reszta zajęć realizowana w trybie elearning

Opłata semestralna: 3000,00 zł

Kierownik studiów: dr inż. Michał Podpora

Kontakt: tel.: 77 449 8655;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje dla słuchaczy:Informacje o prowadzących i przedmiotach zamieszczone są na stronie http://forensics.po.opole.pl lub http://sledcza.po.edu.pl


Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronach rekrutacji!