Dwusemestralne studia podyplomowe adresowane są do absolwentów wyższych uczelni, pragnących pogłębić bądź zdobyć umiejętności praktyczne oraz wiedzę teoretyczną z zakresu programowania sterowników PLC, projektowania, programowania, instalacji i diagnostyki sieci Profibus i Profinet, programowania mikrokontrolerów, systemów wbudowanych i IoT. Starannie dobrana tematyka zajęć umożliwi zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i praktyki w zakresie projektowania, programowania i diagnostyki układów sterowania bazujących na sterownikach PLC firmy Siemens serii S7. Projektowania, programowania i diagnostyki układów komunikacyjnych opartych o standardy przemysłowej Profibus i Profinet. Projektowania i eksploatacji mikroprocesorowych układów obejmujących systemy wbudowane i IoT. Całość odniesiona zostanie do koncepcji Przemysłu 4.0. Zamiast akademickich przedmiotów związanych w automatyzacją procesów przemysłowych i układami mikroprocesorowymi uczestnicy studiów zrealizują między innymi wysoko wyspecjalizowane przedmioty, takie jak m. in. Kurs sieci Profibus, Kurs sieci Profinet, Systemy wbudowane, Komunikacja IoT, Zarządzanie projektami. Na wykładach, laboratoriach i projektach będzie możliwość praktycznego zapoznania się z możliwościami i obsługą narzędzi sprzętowych i programowych pozwalających na zaprogramowanie i diagnostykę układów sieciowych PLC i systemów wbudowanych wraz z IoT. Wykłady prowadzone będą w systemie mieszanym: część zdalnie część w salach wykładowych. Zajęcia laboratoryjne i projektowe prowadzone będą w odpowiednio przygotowanych laboratoriach Politechniki Opolskiej.

Wymagania: dyplom ukończenia studiów (studia zawodowe lub studia magisterskie)

Warunki rekrutacji: zgłoszenia do 14 października 2020 r.

Ilość miejsc: 15 (minimalna liczba słuchaczy: 12)

Cykl kształcenia: 2 semestry

Data rozpoczęcia: 7 listopada 2020 r.

Terminy zajęć: 7 zjazdów kontaktowych w semestrze, reszta zajęć realizowana w trybie e-learningu

Opłata semestralna: 3000,00 zł

Kierownik studiów: dr inż. Gerard Bursy

Kontakt: Sekretariat mgr Monika Gucwa, tel. +48 77 449 8655; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

               Kierownik dr inż. Gerard Bursy, tel. +48 77 449 8647, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

               Sekretarz dr inż. Jacek Korniak, tel. +48 77 449 8662, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje dla słuchaczy: Informacje dotyczące planu zajęć, przedmiotach, prowadzących znajdują się na stronie internetowej: http://plc.po.opole.pl


Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronach rekrutacji!