Microsoft Imagine Premium  jest to program dla uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. W ramach DreamSpark pracownicy i studenci wydziału mogą legalnie korzystać z tego oprogramowania, serwerów, narzędzi programistycznych oraz innych usług oferowanych przez firmę Microsoft.


Jak uzyskać dostęp do oprogramowania? 

 • Dotyczy studentów i doktorantów WEAiI PO 
  • Studenci i doktoranci mają konta zakładane/aktualizowane automatycznie w pierwszym tygodniu każdego roku akademickiego.
  • Konta są automatycznie odnawiane w kolejnym roku akademickim dla wszystkich osób posiadających status studenta.
  • Do zalogowania wymagane jest konto e-mail w formacie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lubTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdzie wartość liczbowa odpowiada numerowi indeksu/legitymacji. Każdy użytkownik powinien otrzymać e-mail z informacją o utworzeniu konta i dalszych krokach rejestracji.  W przypadku braku e-maila należy skorzystać z opcji resetowania hasła podając w polu formularza swój adres e-mail: : https://e5.onthehub.com/WebStore/Security/ForgotPassword.aspx?ws=a69c0995-af8b-e011-969d-0030487d8897&vsro=8&un=Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Konta są ważne do końca roku akademickiego (+ 1 miesiąc) w którym zostało przesłane zgłoszenie. Po tym terminie konto ulega zablokowaniu. Np. W roku akademickim 2016/2017 konta są ważne do 31.10.2017r.
  • Oprogramowanie może być wykorzystane wyłącznie do użytku domowego, niekomercyjnego !!!
  • W przypadku problemów proszę o wysłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w poniższym formacie (co przyspieszy rozwiązanie):

   Temat wiadomości: [Microsoft Imagine] .... tutaj podać rodzaj problemu ..
   Treść wiadomości
   Nr indeksu: ......................................................
   Nazwisko: ......................................................
   Imię: ......................................................
   Adres e-mail (@student.po.edu.pl, @doktorant.po.edu.pl): ......................................................
   Kierunek studiów: ......................................................
   Rok studiów: ......................................................
   Typ studiów(stacjonarne, niestacjonarne): ......................................................
   Stopień studiów(I st. – inż., II st.– mgr , III st. - dr): ......................................................
   Opis problemu: .......................................................

 • Dotyczy pracowników WEAiI PO
  • W przypadku potrzeby założenia konta informację należy zgłosić na adres administratora systemu ELMS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) .
  • Oprogramowanie może być wykorzystane wyłącznie do pracy naukowo-dydaktycznej tzn. niekomercyjnej i nie przynoszącej zysków finansowych !!!
  • Instalacja ww. oprogramowania może być przeprowadzona zarówno na komputerach domowych, laboratoryjnych jak i komputerach znajdujących się w pokojach pracowników na terenie PO.
  • Chęć wykorzystania oprogramowania w laboratoriach WEAiI trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem zgłosić u administratora Microsoft Imagine (Ewelina Piotrowska). W tym celu należy podać administratorowi nazwę laboratorium (z przynależnością do instytutu), lokalizację (numer sali), dokładną nazwę oprogramowania, które ma zostać zainstalowane oraz liczbę stanowisk komputerowych i numery inwentarzowe komputerów, na których instalacja ma zostać przeprowadzona.