Kierownik: dr inż. Anna Zatwarnicka
 

 http://ii.po.opole.pl

 


Opis

Katedra Informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki powstała pod koniec 2016 roku w wyniku połączenia części Instytutu Automatyki i Informatyki z Katedrą Elektrowni i Systemów Pomiarowych.

Prace naukowe i badawcze skupiają się wokół szeroko rozumianej informatyki, jej zastosowań w różnych rozwiązaniach przemysłowych i biznesowych.

W ramach prowadzonych prac dydaktycznych zajęcia praktyczne przeprowadzane są w laboratoriach, których szczegółowa lista dostępna jest na stronie instytutu:  http://ii.po.opole.pl/index.php/laboratoria/dydaktyczne.

Główną cechą Katedry Informatyki jest duża otwartość względem biznesu i firm, oraz współpraca poprzez organizację różnych wydarzeń jak na przykład  konferencje studenckie takie jak IT Academic Day, Dni IT, Maraton Programowania PiastCode czy Otwarte Mistrzostwa Opola w Programowaniu Zespołowym. Studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach i spotkaniach z przedstawicielami firm z branży IT, na których poznają nowe technologie z branży oraz ofertę swoich przyszłych pracodawców.