European Robot Challenge za nami

Około 200 robotów, 300 uczestników i tłumy opolan przechadzających się po Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu to przybliżony bilans odbywających się 13 maja zawodów robotów mobilnych – European Robot Challenge

Tegoroczne zawody były następca organizowanego trzykrotnie Opolskiego Festiwalu Robotów. Organizatorami tegorocznego przedsięwzięcia byli: Politechnika Opolska, Stowarzyszenie Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków (GROM), Miasto Opole oraz Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

Opole – stolicą europejskiej robotyki

13 maja 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędą się największe w kraju, międzynarodowe zawodów robotów mobilnych – European Robot Challenge Opole 2017. Zawody te są rozwinięciem Opolskiego Festiwalu Robotów, którego trzy edycje były organizowane na Politechnice Opolskiej w latach ubiegłych. Organizatorami tegorocznych zawodów są: Politechnika Opolska, Miasto Opole, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu oraz Stowarzyszenie GROM – Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków. 

Głównym celem zawodów jest popularyzacja nauk technicznych i zaawansowanych technologii poprzez wzbudzenie zainteresowania robotyką, automatyką, elektroniką, informatyką, jak i szeroko pojętymi nowymi technologiami. Podczas zawodów robotów mobilnych zmierzą się ze sobą najzdolniejsi i najbardziej utalentowani pasjonaci tej dziedziny z kraju i zagranicy. Zawodniczy a właściwie ich roboty rywalizować będą z sobą w 15 konkurencjach: ifm ecolink LineFollower, Balluff LineFollower Drag LineFollower Enhanced, Pico Sumo, Nano Sumo, Micro Sumo, Mini Sumo, Sumo, Mega Sumo, Humanoid Sumo, Humanoid Sprint, FreeStyle, Air race, Lego Sumo, Lego LineFollower.

Pomimo wspaniałej atmosfery oraz wielu atrakcji jakie zawsze towarzyszą opolskim zawodom w tym roku na zawodników czeka pula nagród o łącznej wysokości ok 40 000 zł, a w niej prestiżowe certyfikaty na zawody do Japonii oraz Rumunii.

To opolskie święto robotyki będzie okazją nie tylko do aktywnego udziału w jednej z 15 konkurencji lub kibicowania ale także miłego i kreatywnego spędzenia czasu. Pasjonaci robotyki i nowych technologii będą mieć okazję do odwiedzenia stoisk firm będących sponsorami oraz partnerami tego wydarzenia, na których będzie można zobaczyć aktualne nowości technologiczne, a także poznać ofertę staży oraz pracy w wiodących firmach z branży automatyki, robotyki i informatyki. 

Dla najmłodszych, wzorem lat ubiegłych organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji: pokazy robotów, warsztaty budowy oraz programowania robotów (organizowane jak co roku przez Konstruktorów Robotów - http://konstruktorzy-robotow.pl/) oraz wiele innych. 

Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Udział w warsztatach dla dzieci wymaga rejestracji (w dniach od poniedziałku 8.05 od godz 8:00 do piątku 12.05 do godz. 20:00) - http://konstruktorzy-robotow.pl/ 

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie www.erc.po.opole.pl 

European Robot Challenge

W dniu 13 maja 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędą się największe w kraju, międzynarodowe zawodów robotów mobilnych – European Robot Challenge Opole 2017. Zawody te są rozwinięciem i następcą Opolskiego Festiwalu Robotów, którego trzy poprzednie edycje  były organizowane z wielkim sukcesem na Politechnice Opolskiej.

Głównym celem zawodów jest popularyzacja nauk technicznych i zaawansowanych technologii poprzez wzbudzenie zainteresowania robotyką, automatyką, elektroniką, informatyką, programowaniem, jak i szeroko pojętymi nowymi technologiami. Podczas zawodów robotów mobilnych zmierzą się ze sobą najzdolniejsi i najbardziej utalentowani pasjonaci tej dziedziny z kraju i zagranicy.

European Robot Challenge 2017

European Robot Challenge 2017

Opole zorganizuje międzynarodowe zawody robotyczne

Zawody European Robot Challenge mają być rozwinięciem organizowanego od trzech lat Opolskiego festiwalu Robotów. - To będzie pierwszy tak duży turniej robotyczny w Opolu. Spodziewamy się drużyn z całego świata – mówi Rafał Gasz z Politechniki Opolskiej. Czytaj więcej: http://www.nto.pl/serwisy/akademicka/a/opole-zorganizuje-miedzynarodowe-zawody-robotyczne,11700025/

Źródło: NTO ....

European Robotic Challenge OPOLE 2017

 13 maja 2017 roku odbędzie się European Robot Challenge OPOLE 2017. Impreza jest kontynuacją Festiwalu Robotów organizowanego od 3 lat na Politechnice Opolskiej. Głównym organizatorem imprezy jest Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.erc.po.opole.pl

III Opolski Festiwal Robotów