2 Opolski Maraton Programowania PiastCode

PiastCode 2017 - relacja

Druga edycja opolskiego hackathonu PiastCode

W dniach 9-10 czerwca 2017 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się druga edycja opolskiego hackathonu PiastCode. PiastCode to 24-godzinny maraton programowania dla 3-4 osobowych drużyn. Celem jest stworzenie systemu, który rozwiąże dany problem, okaże się innowacyjny, a ponadto wykaże potencjał biznesowy. Zawodnicy mogą liczyć na wsparcie mentorów, a efekt ich pracy jest oceniany przez Jury. 3 najlepsze drużyny zostają uhonorowane nagrodami. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz miejsce na drzemkę. Nie zabraknie także "paliwa" programistów, czyli pizzy i energetyków.

W zeszłym roku w imprezie wzięło udział ponad 70 osób. Niektórzy przyjechali nawet z Krakowa, Wrocławia oraz Częstochowy. W tym roku hackathon zostanie poprzedzony mini-konferencją PiastConf, która odbędzie się 8 czerwca. Będzie można posłuchać ciekawych wykładów na temat trendów, technologii oraz dobrych praktyk w tworzeniu kodu. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez przedstawicieli firm partnerskich PiastCode.

Szczegółowe informacje na temat hackathonu można znaleźć na www.piastcode.pl oraz na stronie wydarzenia na facebooku facebook.com/piastcode .

Pierwszy Opolski Maraton Programowania PiastCode

Całodobowa impreza informatyczna zorganizowana przez studentów z Koła Naukowego Grupa .NET PO odbyla się w dniach 13 – 14 maja, gromadząc 18, 3-4 osobowych drużyn, które przez 24 godziny realizowały wybrane zadanie – jedno z 5 wskazanych przez organizatorów. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, które swoim industrialnym wyglądem znakomicie wpisywało się w zagadnienia, realizowane na Maratonie Programowania PiastCode.

Czytaj więcej: Wiadomości uczelniane ....

 

PIASTCODE - Pierwszy Opolski Hackathon

akt 2016 05 09 piastcode 1